1. Aktualności
  2. O szkole
  3. Historia
  4. Osiągnięcia
  5. Rekrutacja
  6. C@sper
  7. Wolontariat
  8. Kontakt

Lis 22
Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku już wiedzą ,,Co się w duszy komu gra…” za sprawą grupy teatralnej naszej szkoły – Pre-TEXT. Spektakl mogliśmy oglądać 20 listopada 2018 roku w Kutnowskim Domu Kultury. Salę widowiskowa wypełniła liczna widownia.
Pierwszą część spotkania uświetniło przemówienie uczennicy klasy drugiej – Mai Kondras. ,,Wesele” Stanisława Wyspiańskiego to jeden z najważniejszych dramatów w polskiej literaturze, tekst trudny w odbiorze, ale jeśli poddamy się jego magii, odnajdziemy bogactwo przenikliwych refleksji i dowcipnych obserwacji obyczajowych. Mimo że od premiery dzieła minęło 118 lat, ,,Wesele” zaskakuje swoją ponadczasowością.

Scenariusz: Anna Ambroziak
Reżyseria: Barbara Rostek-Nowacka, Anna Ambroziak
Asystent reżysera: Maja Kondras
Aktorzy: Karina Pasikowska, Paweł Cegiełka, Julian Kozanecki, Wiktoria Kapica, Katarzyna Lisiak, Sylwia Kogucińska, Bartłomiej Zimny, Maciej Woźniak, Kacper Idzikowski, Agata Daniel, Aneta Łuczyńska, Kasandra Woźniak, Jakub Żurek, Agnieszka Rojek, Karol Kozanecki.
Wybór utworów muzycznych: Marta Wiśniewska
Oprawa muzyczna: Klaudia Fiszer, Mateusz Ozdowski
Oprawa multimedialna: Marcin Michalski
,,Serce – a to Polska właśnie” ta świadomość towarzyszyła Polakom w najtrudniejszych momentach naszej historii. Napawała dumą w chwilach najpiękniejszych. Tej świadomości nie wyzbył się Stanisław Wyspiański. Nie wyzbył się również wewnętrznego genu wolności, który został wyeksponowany w ,,Weselu”. Tego genu nie zatracili współcześni artyści, dzięki którym mogliśmy wysłuchać Marii Nodzak, Zuzanny Jóźwiak, Agaty Daniel w piosenkach ,,Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos” Grzegorza Tomczaka, ,,Wolność” i ,,Ojczyzna” Marka Grechuty. Widzowie nagrodzili wszystkich gromkimi brawami.

 

 

Zobacz album

Zostaw komentarz

Twój komentarz pojawi się tu po akceptacji moderatora.

 

preload preload preload

Ten serwis używa cookies -(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to) Based on PageLines
Created & Copyright by Adam Brzęcki All rights reserved, anytime.