Lis 29

W programie VII edycji  „Spotkań z historią” nie zabrakło konkursów wiedzy dla uczniów. Listopadowe „Spotkania z Historią” organizowane przez Muzeum Regionalne w Kutnie  umożliwiły młodzieży szkół ponadpodstawowych udział w konkursach poświęconych naszej „małej ojczyźnie. Zorganizowano turniej „Jeden z dziesięciu”-Świadkowie historii – dzieje niepodległej Polski”. Był on inspirowany formułą znanego, telewizyjnego turnieju wiedzy. W rywalizacji wzięło udział siedem drużyn, reprezentujących kutnowskie szkoły ponadpodstawowe. II Liceum Ogólnokształcące im. J. Kasprowicza reprezentowała drużyna w składzie: Michał Olesiński, Ewelina Matusiak, Przemysław Kucharski.

W jury zasiadali: Sylwia Kacalak, Wiesław Paluchowski i Piotr Stasiak. Konkurs prowadził Piotr Bielicki. Zagadnienia dotyczyły szeroko pojętej wiedzy o historii Kutna i historii powszechnej. Pytania były trudne, a wiadomości, jakimi wykazali się uczestnicy, imponujące. Krótki filmik można oglądać na stronie : https://www.youtube.com/watch?v=jEnL3FWRHz0.

Nasza szkoła zajęła II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opracował: Michał Olesiński
fot. Michał Jabłoński – Muzeum Regionalne w Kutnie