Paź 15

W ramach działań Szkolnego Koła Wolontariatu młodzież II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza angażuje się w pomoc podopiecznym Domu Pomocy Społecznej Sióstr Albertynek.

Kilkanaścioro uczniów z klas I-III służy osobom starszym. Oddają swój czas, po to aby przynieść ulgę w samotności, rozmową, dobrym słowem, czy samą obecnością. Uczą się przede wszystkim miłości i wrażliwości. Kształtują w sobie postawę odpowiedzialności. Siane dobro przynosi błogosławione owoce. Młodzież z radością wypełnia swoją posługę, zawiązują się więzi. Cieszy nas fakt, że kiedyś nasi uczniowie, dziś już jako absolwenci nadal posługują w Domu Pomocy u Sióstr Albertynek.