1. Aktualności
  2. O szkole
  3. Historia
  4. Osiągnięcia
  5. Rekrutacja
  6. C@sper
  7. Wolontariat
  8. Kontakt

Gru 13

12 grudnia – Dzień Patrona to doskonała okazja, by wędrować śladami absolwentów naszej szkoły. W tym dniu klasa II B (społeczno – prawna ) uczestniczyła w spotkaniu z Panem Zbigniewem Leitgeberem (absolwent z 1979r.) – prezesem Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie. Spotkanie, bogate we wspomnienia i szkolne anegdoty, zdominowały jednak treści dotyczące działalności wydawniczej Stowarzyszenia, które od lat promuje talenty i twórczość naszych absolwentów i przyjaciół. W ostatnich 5 latach Stowarzyszenie wydało bowiem: „Zwierzynę” Macieja Kaźmierczaka (absolwent z 2015r.),  „Rok 2049” Rafała Cichowskiego (absolwent z 2003r.), Zbiór wierszy Czesławy Politańskiej ( emerytowana polonistka Liceum ).Warto wspomnieć o obszernym Biuletynie zjazdowym i pozjazdowym (2014r.) z okazji V Zjazdu Absolwentów i 60-lecia istnienia naszego Liceum. Z kolei 28 grudnia 2018r. w KDK odbędzie się promocja tomiku poetyckiego Mirosławy Michalskiej (absolwentka z 1977r. ). To niezwykłe spotkanie z Kasprowiczowskimi wydawnictwami, różnymi formami i konwencjami literackimi dowiodło, że książka łączy pokolenia, ale również ocala cząstkę nas samych od zapomnienia. Czytajmy więc…

Zobacz album

Zostaw komentarz

Twój komentarz pojawi się tu po akceptacji moderatora.

 

preload preload preload

Ten serwis używa cookies -(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to) Based on PageLines
Created & Copyright by Adam Brzęcki All rights reserved, anytime.