Gru 14

11 grudnia maturzyści z klasy społeczno – prawnej i humanistycznej odwiedzili zaprzyjaźnione Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej, oddział Muzeum Niepodległości w Warszawie. Pan Michał Cieślak zabrał nas w długą, ale bardzo ciekawą podróż śladami losów więźniów tej carskiej twierdzy. Ogromne wrażenie zrobiła słynna Brama Straceń, oryginalne cele więzienne Romualda Traugutta czy Józefa Piłsudskiego oraz obrazy Aleksandra Sochaczewskiego. Historia walki z caratem wysłuchana w tak wyjątkowym miejscu z pewnością zostanie zapamiętana na długo.

Wieczór stał pod znakiem doznań artystycznych w Teatrze Narodowym.  „Śluby panieńskie” zachwyciły wspaniałą grą aktorską Jana Englerta (reżysera spektaklu), Grzegorza Małeckiego, Kamili Baar, Patrycji Soliman, Katarzyny Gniewkowskiej, Marcina Hycnara i dostarczyły emocji i wrażeń na najwyższym poziomie.

Opiekę nad uczniami sprawowali Renata Saramonowicz, Barbara Rostek – Nowacka i Piotr Staniszewski.