Gru 14

Od sześćdziesięciu lat nasze liceum nosi imię Jana Kasprowicza, jednego z najwybitniejszych polskich poetów. W dniu urodzin Patrona 12 grudnia obchodzimy Święto Szkoły. Tego dnia uczniowie klas pierwszych składają uroczyste ślubowanie i stają się członkami Kasprowiczowskiej społeczności.

12 grudnia 2018 roku w Kutnowskim Domu Kultury odbyła się uroczystość z okazji Dnia Patrona. Pan dyrektor Artur Ciurlej w swoim wystąpieniu odwołał się zarówno do tradycji szkoły, która w 2019 roku będzie obchodzić 65 – lecie istnienia, a także podsumował działania podjęte w ostatnim roku. Jest to rok stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Przez cały rok realizowaliśmy projekt ,,Kasprowicz dla Niepodległej”. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniach, wykładach, wycieczkach, konkursach i projektach, działaniach artystycznych i sportowych.  Następnie sylwetkę Patrona przypomnieli Wiktoria Jóźwiak i Mateusz Jaskuła. Pierwszą część uroczystości zwieńczyło ślubowanie klas pierwszych.

Program artystyczny, który wypełnił drugą część spotkania, przygotowała szkolna grupa teatralna
Pre – TEXT. Spektakl ,,Co nam zostało z tych lat…” został zainspirowany stuleciem grupy poetyckiej Skamander. Teksty skamandrytów Juliana Tuwima, Kazimierza Wierzyńskiego, Jana Lechonia, Jarosława Iwaszkiewicza, Antoniego Słonimskiego oraz Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej przeniosły widzów w czasy dwudziestolecia międzywojennego do literackiej kawiarni. W role poetów i bohaterów ich utworów wcielili się: Agata Daniel, Paulina Kacprzak, Sylwia Kogucińska, Maja Kondras, Klaudia Niewiadomska, Maria Nodzak, Patrycja Okupska, Natalia Rosińska, Paweł Cegiełka, Kacper Idzikowski, Michał Kanigowski, Julian Kozanecki, Adam Wyrzykowski i Bartłomiej Zimny. Autorką scenariusza i reżyserką spektaklu była p. Anna Ambroziak. Prezentację multimedialną przygotował p. Marcin Michalski. Nad techniczną stroną spektaklu (obrazem i dźwiękiem) czuwali Zuzanna Gajdecka i Mateusz Ozdowski.

Publiczność nagrodziła wykonawców brawami. Na zakończenie pan Dyrektor złożył przybyłym gościom życzenia świąteczne. Uroczystość prowadzili Magdalena Plewa i Michał Żak.