Gru 14

13 grudnia, już po raz trzeci w tym roku szkolnym, odbyło się  „Spotkanie z biologią w Kasprowiczu”. W murach naszej szkoły gościliśmy dr Takao Ishikawę z Zakładu Biologii Molekularnej Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego z wykładem „O życiowych wyborach i biologii molekularnej – od genów nie ma ucieczki!”. Naukowiec w  niezwykle ciekawy  i jednocześnie prosty sposób opowiedział o strukturze przestrzennej cząsteczki DNA, prionach i strukturze białek. W lekki i przystępny sposób pokazał, że zaawansowana nauka może być zabawą .  Dr Takao Ishikawa opowiadał o swojej ścieżce kariery zawodowej i życiowych wyborach. Zachęcał młodzież do samodzielnego zgłębiania wiedzy.  Na zakończenie został przeprowadzony konkurs., a wyróżnieni uczniowie otrzymali plecaki z logo Uniwersytetu Warszawskiego. Młodzież długo nagradzała oklaskami wykładowcę. Cieszymy się, że w „Spotkaniach z biologią w Kasprowiczu”  tak licznie uczestniczą   uczniowie z kutnowskich szkół podstawowych. Jesteśmy dumni, z tego że Kasprowicz  pełni rolę popularyzatora nauki w środowisku kutnowskim. Jeszcze raz bardzo dziękujemy dr Takao Ishikawie za pobudzenie naszej wyobraźni i zmotywowanie do dalszych poszukiwań naukowych! Zapraszamy  na kolejne „Spotkanie z biologią w Kasprowiczu” już 24 stycznia. Tym razem odkryjemy tajniki immunologii.

Tekst: Anna Kmieć, foto: Anna Kmieć i Wiktoria Kapica