Gru 18

W listopadzie i grudniu zostały przeprowadzone eliminacje szkolne dwóch konkursów historycznych.

26 listopada młodzież rozwiązywała test w ramach IV Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej organizowanej przez Stowarzyszenie Edukacyjno – Oświatowe COPTIOSH. Najwięcej punktów zyskali i do etapu okręgowego zakwalifikowali się: Piotr Muliński (kl. IB), Zuzanna Staniszewska (kl. IIIB) i Eryk Owsiany (kl. III D), a swoich sił próbowali również Gabriela Czubalska, Paula Dzierżawska, Natalia Migała, Michał Olesiński i Daria Werwińska.

14 grudnia odbyły się z kolei eliminacje szkolne w ramach XVIII Konkursu Historycznego Polska Piastowska. Miejsce w finale ogólnopolskim zapewnili sobie Piotr Muliński (kl. IB) i Eryk Owsiany (kl. IIID). W konkursie uczestniczyły również Gabriela Czubalska i Daria Werwińska.

Na szczególne gratulacje zasługuje Piotr Muliński, uczeń klasy pierwszej, który w obydwu konkursach zyskał najwyższą liczbę punktów. Wszystkim zwycięzcom eliminacji szkolnych życzymy powodzenia podczas dalszych etapów konkursów.

Renata Saramonowicz