Sty 01
W dniu 28 grudnia w Kutnowskim Domu Kultury odbyła się promocja książki: ,,Cień mandragory”, zawierającej dorobek artystyczny poetki Miry Michalskiej, zmarłej 5 lat temu absolwentki II LO im.Jana Kasprowicza (rocznik 1977). Jest to już piąta pozycja wydana dzięki staraniom członków Stowarzyszenia Absolwentów II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie, w ramach projektów współfinansowanych przez Prezydenta Miasta Kutno.

Piątkowy wieczór wpisał się trwale w realizację priorytetowych celów działającego od pięciu lat Stowarzyszenia, takich jak: upowszechnianie osiągnięć ,,ludzi Kasprowicza”, integracja międzypokoleniowa i dbanie o pamięć o tych, co odeszli. W ten międzyświąteczny, piątkowy wieczór, sala tarasowa zapełniła się członkami rodziny poetki, jej przyjaciółmi, znajomymi, sąsiadami, absolwentami, nauczycielami i uczniami liceum, a także miłośnikami poezji. Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów, ale atmosfera swobody i spontaniczności oraz nastrój panujący podczas spotkania, spowodowały, że był to wieczór niezwykły. Wzruszenia wywołane wspomnieniami ludzi, dla których Mira była kimś bliskim i ważnym, pełne humoru anegdoty, a także równie wzruszający, niezwykle emocjonalny, wspaniale przygotowany przez uczniów II LO pod kierunkiem p. Barbary Rostek-Nowackiej program poetycko-muzyczny, sprawiły, że na długo pozostanie on w pamięci tych, którzy w nim uczestniczyli. Spotkanie trwało dwie godziny, ale nikt tego nie zauważył. Wszyscy ulegli czarowi chwili, która pozwoliła nam poznać niezwykłą, złożoną, fascynującą, pełną pozornych sprzeczności osobowość poetki oraz jej bardzo osobiste, przejmujące, oryginalne i niepowtarzalne wiersze.
Tekst i zdjęcia: Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie