1. Aktualności
  2. O szkole
  3. Historia
  4. Osiągnięcia
  5. Rekrutacja
  6. C@sper
  7. Wolontariat
  8. Kontakt

Sty 30

W dniu 29.01.2019 r. gościliśmy dr. Michała Puchalskiego z Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej. Na wykładzie pt. „EKO-plastik” dowiedzieliśmy się, dlaczego sztuczne tworzywa tak skutecznie wypierają tworzywa naturalne i jakie niesie to zagrożenia? W jakim kierunku idą badania, aby temu przeciwdziałać?

Tworzywa o zwiększonej odporności na czynniki zewnętrzne trudniej ulegają rozkładowi, więc coraz większego znaczenia nabiera ich powtórne przetworzenie -czyli recykling. Z plastikowych butelek tzw. PETów można między innymi wyprodukować polarowe okrycia posiadające doskonałą izolację cieplną. Na spotkaniu dowiedzieliśmy się także, jak istotne znaczenie mają badania nad tworzywami biodegradowalnymi. Co to jest polilaktyd (PLA) i jak jest wykorzystany w rolnictwie oraz w medycynie.

Korzystając z okazji dr Puchlaski zapoznał nas z ofertą edukacyjną Politechniki Łódzkiej.

Za ciekawy sposób przedstawienia zagadnień związanymi z gospodarką tworzywami sztucznymi i metodami zmniejszającymi zanieczyszczenie środowiska nagrodziliśmy doktora gromkimi oklaskami. Dziękujemy i prosimy o jeszcze.

Zobacz album

Zostaw komentarz

Twój komentarz pojawi się tu po akceptacji moderatora.

 

preload preload preload

Ten serwis używa cookies -(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to) Based on PageLines
Created & Copyright by Adam Brzęcki All rights reserved, anytime.