Lut 04

01 lutego 2019 r. uczniowie klas 1D i 2D mieli okazję uczestniczyć w warsztatach, które przybliżyły specyfikę zawodu dziennikarza radiowego.

Dzięki otwartym na młodych ludzi pracownikom kutnowskiego RadiaQ mogliśmy j poznać sposób tworzenia audycji radiowych i zaznajomić się z pracą radiowca. Bardzo aktywnie uczestniczyliśmy w spotkaniu, zadając wiele pytań, wśród których pojawiła się wątpliwość, czy praca w radiu to zawód, czy hobby? Teraz już wiemy, że nie można być dobrym dziennikarzem, nie pasjonując się tym, co jest naszym zawodem.

”- Miałem w swoim życiu tylko półroczną przerwę od radia. Nie wyobrażam sobie, gdyby mnie tu nie było” – powiedział jeden z montażystów radiowych.

W trakcie spotkania kilka osób miało okazję zwrócić się  do słuchaczy na antenie radiowej. Naszą wizytę oceniamy jako bardzo ciekawą i myślimy o możliwości dłuższej współpracy z RadiemQ.

Tekst: K. Lisiak i S. Kogucińska, Foto: P. Okupska