Lut 08

Michał Olesiński został zwycięzcą Wielkiego Testu Historycznego o Kutnie „I powstała Niepodległa”, Przemysław Kucharski otrzymał zaś wyróżnienie.

5 lutego podczas sesji Rady Miasta Kutno odbyło się uroczyste podsumowanie Wielkiego Testu Historycznego. Dyplomy i nagrody wręczyli laureatom Prezydent Miasta Kutno p. Zbigniew Burzyński, Przewodniczący Rady Miasta p. Mariusz Sikora i dyr. Muzeum Regionalnego p. Grzegorz Skrzynecki. Konkurs zorganizowany przez Muzeum Regionalne w ramach VII Spotkań z Historią odbył się 8 listopada 2018 r. Przystąpiło do niego 38 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. Michał Olesiński pokonał konkurencję, zdobywając bardzo wysoką przewagę punktową. Przypominamy, że Michał Olesiński, Przemysław Kucharski oraz Ewelina Matusiak zajęli również II miejsce w konkursie „Jeden z dziesięciu” „Świadkowie historii”. Za wszystkie sukcesy cała grupa wraz z opiekunem Renatą Saramonowicz wygrała atrakcyjną nagrodę w postaci wycieczki do Drezna.

Fot. Michał Jabłoński – Muzeum Regionalne w Kutnie