Mar 04

Michał Olesiński z klasy Ia zajął siódme miejsce w eliminacjach diecezjalnych XXIX edycji Olimpiady Teologii Katolickiej.

Diecezjalny etap odbył się Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu. Uczestnicy rozpoczęli zmagania od modlitwy w kaplicy seminaryjnej. Po wylosowaniu miejsc przystąpili do pisania testu. Na udzielenie poprawnych odpowiedzi mieli 45 minut. Warto dodać, że Michał na etapie szkolnym Olimpiady uzyskał najwyższy wynik i znalazł się w gronie 17 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych diecezji łowickiej, którzy zakwalifikowali się do etapu diecezjalnego.

Głównym organizatorem tegorocznej XXIX edycji OTK jest Wydział Katechetyczny Diecezji Opolskiej. Tegoroczne hasło olimpiady brzmi „Święty Jacek – Wzór Ewangelizacji”

Z uczestnikami i ich opiekunami spotkał się Ks. bp. Wojciech Osial.  Biskup pomocniczy podziękował za wkład włożony w przygotowanie olimpiady i pogratulował tym, którzy wzięli w niej udział. Wręczył również pamiątkowe dyplomy i albumy. Organizatorem diecezjalnego etapu był Wydział Nauki Katolickiej Kurii Łowickiej. Finał ogólnopolski XXIX OTK odbędzie się 28-30 marca w Opolu.

FOTO: Janusz Szwarocki