Mar 21

14 marca 2019r. uczniowie klas humanistycznych 1B i 1D wzięli udział w wycieczce do Gdańska. Głównym celem naszego wyjazdu była wizyta w Muzeum II Wojny Światowej. Obejrzenie wystawy pogłębiło naszą wiedzę o tragicznych doświadczeniach II wojny światowej, jej genezie, skutkach, ofiarach i sprawcach, bohaterach i zwykłych ludziach. Kolejne sale odkrywały przed nami drogę do wojny, jej grozę oraz długi cień wojny. Muzeum wywarło na nas ogromne wrażenie, było lekcją historii, której nie wolno nam zapomnieć. Następnie piękną promenadą wzdłuż rzeki Motławy, podziwiając panoramę Gdańska, udaliśmy się w kierunku Głównego Miasta. Spacerując uliczkami tej zabytkowej części miasta, mijając piękne kamienice podziwialiśmy Złotą Bramę, renesansowy Ratusz Głównego Miasta, największy ceglany kościół na świecie- Bazylikę Mariacką Wniebowzięcia NMP, Wielką Zbrojownię, oraz zabytkową oś Drogi Królewskiej składającą się z ulicy Długiej i Długiego Targu. Nasz spacer zakończyliśmy przy fontannie Neptuna. W trakcie całego wyjazdu towarzyszył nam dobry humor i miła atmosfera.