Mar 22

Jak lepiej można było uczcić dzień liczby π? Trochę chemii, trochę fizyki, a wszystko wokół matematyki i liczby π jako jej symbolu. 3.14…, czyli 14 marca nie może zwolennikom nauk ścisłych kojarzyć się inaczej!

Klasy IA i IIA uczciły ten dzień uczestnicząc w ciekawych warsztatach i wykładach, zorganizowanych przez Politechnikę Łódzką, co pozwoliło poszerzyć ich doświadczenia naukowe. Chemicy wzięli udział w wykładzie: „Π w chemii – izolacja, identyfikacja i charakterystyka związków zawierających wiązania wielokrotne”, fizycy natomiast w zajęciach: „Elektronika wokół nas”, „Lokalizacja wewnątrz budynku” oraz „Inteligentne ule”.

Dodatkowym punktem wizyty w Łodzi było zwiedzanie Muzeum fabryki Manufaktura Łódzka. Wizyta w nim pozostawiała u większości z nas refleksję… Jak dobrze, że rozwój technologii i nauki przyczynił się do zakończenia epoki, w której ludzie zmuszeni byli do ciężkiej, wielogodzinnej, codziennej pracy.

Opiekę nad uczniami sprawowali Anna Adamowska, Piotr Staniszewski oraz Marcin Michalski.