Mar 25

Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin” – osiem tematycznych przestrzeni obrazujących w nowoczesny sposób wielowiekową historię polskich Żydów. Ta niesamowita wędrówka w czasie stała się udziałem uczniów klas humanistycznych ( II b, III b, III d ) podczas kolejnej wycieczki do Warszawy w dniu 20 marca 2019 roku. Po niezwykłej lekcji historii wypełnionej obrazami, makietami, rekonstrukcjami, prezentacjami multimedialnymi, czy architekturą przyszedł czas na ucztę duchową w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana. Fascynujący spektakl pt. „Żołnierz królowej Madagaskaru” przeniósł nas w świat rozśpiewanej i roztańczonej rewii, błyskotliwego humoru, barwnego języka Juliana Tuwima. Wszyscy poczuliśmy się „jak za dawnych lat”.

Opiekę nad uczniami sprawowali: Renata Saramonowicz, Barbara Rostek – Nowacka, Piotr Staniszewski.