Kwi 01

W dniu 20 marca 2019 roku uczniowie Kasprowicza uczestniczyli w ogólnopolskim  projekcie Dnia przedsiębiorczości, którego program wpisał się już na stałe do kalendarza naszej szkoły. Pomysłodawcą i organizatorem  tego przedsięwzięcia od 16 lat jest Fundacja  Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Tegoroczna edycja projektu odbyła się pod patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Projekt Dnia przedsiębiorczości ma na celu pomoc uczniom w wyborze dalszej edukacji i kariery zawodowej. Uczniowie mogą zweryfikować informacje o pracy na wymarzonym stanowisku oraz zdobyć wiedzę o tym, jakich kompetencji i wiadomości oczekuje się od kandydatów w danym zawodzie. „Dzień przedsiębiorczości to nie tylko niezwykła przygoda dla  uczniów, planujących dopiero swoją zawodową przyszłość, ale także dla tych, którzy decydują się przez jeden dzień poświęcić swój czas, aby dzielić się swoja wiedzą i doświadczeniem z innymi ludźmi”.

„Dzięki udziałowi w projekcie  zdobyłam  dużo informacji z zakresu rachunkowości. Ta praca wymaga znajomości wielu przepisów i regulacji prawnych. Trzeba posiadać dużą wiedzę oraz być odpowiedzialnym za swoje obowiązki. Po przemyśleniach wiem, że sumienność, dokładność, cierpliwość a przede wszystkim uczciwość to cecha księgowego. Ja doskonale odnalazłam się w tym miejscu i przyjęłam wszystkie wskazówki jako cenną radę” – tak udział w tym projekcie wspomina Karolina uczennica z klasy pierwszej.

Za kilkuletnią już współpracę Dyrekcja Szkoły, młodzież i szkolny koordynator składają serdeczne podziękowania firmom i instytucjom, które umożliwiły realizację tego projektu.

Foto: Klaudia Królikowska, Patrycja Kacprzak

Tekst: Małgorzata Walerczak