Kwi 03

Uczniowie z klas Ia, Id i IId w środę (tj. 27.03.2019) wybrali się na warsztaty. Zawitali w siedzibie Radia Victoria w Łowiczu. Dwoma licznymi grupami zajęli się tamtejsi dziennikarze.

Podczas jednej części spotkania ksiądz Dyrektor Piotr Krzyszkowski pokazał uczestnikom wszystkie, nawet na co dzień nie odwiedzane, zakamarki siedziby. Młodzież zdobyła wszelkie informacje techniczne związane z radiem. Po swoistej lekcji historii, fizyki, biologii i wychowania przyszli dziennikarze wzięli udział w upragnionych warsztatach. Przemiłe panie zajmujące się dziennikarstwem radiowym na co dzień zaprezentowały każde pomieszczenie znajdujące się wewnątrz budynku. Opowiedziały szczegółowo o swojej pracy. Podały kilka złotych rad – jak zostać dziennikarzem oraz jakie cechy są do tego niezbędne? Serdecznie zaprosiły uczestników wycieczki do wspólnej pracy w radio. Po niezwykłym ukazaniu specyfiki zawodu radiowca, wszyscy chętnie zrobili sobie wspólne zdjęcie. Duża część uczniów zadeklarowała swój udział w kolejnym spotkaniu. Mamy nadzieję, ze będzie równie interesujące i zaskoczy nas jeszcze bardziej niż ostatnio.
Tekst: Paulina Dzierżawska