Kwi 05

We wtorek 26 marca odbyła się  X edycja Konkursu Przyrodniczego dla uczniów szkół podstawowych powiatu kutnowskiego pod patronatem Starosty Kutnowskiego. W tym roku młodzież zmagała się z zagadnieniami z zakresu różnorodności ssaków Polski oraz zanieczyszczeń środowiska.

Pytania konkursowe układały p. Grażyna Kalbarczyk i p. Anna Kmieć. Po rozwiązaniu zadań, uczniowie uczestniczyli w pokazie chemicznym przeprowadzonym przez nasz zdolny biol-chem.

Oto zwycięzcy:

I miejsce Julia Maciejewska z Gimnazjum w Krzyżanowie

II miejsce Adam Jabłoński ze Szkoły Podstawowej w Witoni

III miejsce Kamil Bagrowski ze Szkoły Podstawowej w Łaniętach

Serdecznie gratulujemy!

Narody ufundowane przez Starostwo Powiatowe wręczyła Dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu p. Iwona Kaca.

Cieszymy się, że tak liczna grupa młodzieży chciała walczyć o miejsce na podium w naszym konkursie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom szerokiej wiedzy przyrodniczej a opiekunom  dziękujemy za trud włożony w przygotowanie  młodzieży.