Kwi 29

Piotr Muliński, uczeń klasy I społeczno – prawnej, został finalistą XII Olimpiady Mediewistycznej. Eliminacje centralne olimpiady, które odbyły w dniu 25 kwietnia w LO w Czersku, polegały na rozwiązywaniu zadań z historii sztuki i geografii historycznej średniowiecza.

Uczestnicy ścisłego finału dokonywali zaś interpretacji tekstów źródłowych. Tę trudną rywalizację Piotr zakończył na 18 miejscu w Polsce i stał się kolejnym finalistą tej olimpiady wśród uczniów naszej szkoły. Organizatorami olimpiady są Instytut Historii Uniwersytetu Gdańskiego i LO im. Wincentego Pola w Czersku. Opiekunem merytorycznym Piotra jest Renata Saramonowicz.

Fot. Grzegorz Stoliński