1. Aktualności
  2. O szkole
  3. Historia
  4. Osiągnięcia
  5. Rekrutacja
  6. C@sper
  7. Wolontariat
  8. Kontakt

Kwi 29

24 kwietnia młodzież naszego liceum wraz z opiekunami wzięła udział w zorganizowanej przez Muzeum Regionalne w Kutnie wyjątkowej wycieczce do „Florencji nad Łabą”, czyli pięknego Drezna. Wycieczka stanowiła ciekawą formę nagrody za sukcesy i wysokie miejsca zajmowane przez naszych uczniów w konkursach o tematyce lokalnej, organizowanych przez Muzeum Regionalne.

W wycieczce uczestniczyli: Ewelina Matusiak (III D), Michał Olesiński (IA) i Przemysław Kucharski (III B) wraz z opiekunem merytorycznym p. Renatą Saramonowicz oraz Zuzanna Gajdecka (IIA) i Aneta Łuczyńska należące do Kutnowskiej Grupy Tańca Dawnego „La Danse”. Rolę tłumacza podczas wyjazdu pełnił nasz szkolny germanista p. Kamil Kobus.

W programie znalazło się zwiedzanie następujących zabytków i miejsc: Most Augusta, Opera Sempera, Pałac Zwinger, Pałac Taschenberg, pałac Królów i Elektorów ze Skarbcem, słynny fryz z orszakiem książąt oraz kościoły Frauenkirche i Hofkirche. Drezno zachwyciło zwiedzających i rozbudziło apetyt bliższego poznania miasta.

Foto: Renata Saramonowicz i Kamil Kobus

Zobacz album

Zostaw komentarz

Twój komentarz pojawi się tu po akceptacji moderatora.

preload preload preload

Ten serwis używa cookies -(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to) Based on PageLines
Created & Copyright by Adam Brzęcki All rights reserved, anytime.