Maj 02

W piątek, 26 kwietnia powiększyło się grono absolwentów naszego Liceum. Tego dnia odbyło się bowiem  uroczyste zakończenie roku szkolnego klas trzecich. Było to wydarzenie pełne wzruszeń i podniosłych momentów. Nie zabrakło również budzących wiele pozytywnych emocji wystąpień.

Uroczystość rozpoczęła się od niezwykłej dedykacji –  koncertu uczniów klas pierwszych (Adriana Kogucińskiego I a  i Marii Nodzak I d) oraz drugich (Agaty Daniel, Mai Kondras, Juliana Kozaneckiego z klasy II d oraz Zuzanny Jóźwiak, Sandry Błachowicz  Aleksandry Iżyńskiej z klasy II b). Repertuar budził wiele refleksji i wspomnień, jak i motywował maturzystów do wiary we własne siły i  wytrwałości w dążeniu do realizacji życiowych celów. Podczas części oficjalnej głos zabrał Pan dyrektor Artur Ciurlej oraz przedstawicielka Rady Rodziców Pani Irena Wilanowska. Ciepłym przemówieniem uraczył nas również Prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana  Kasprowicza w Kutnie Pan Zbigniew Leitgeber. W imieniu tegorocznych absolwentów wystąpiła Weronika Szczepaniak, która podziękowała gronu pedagogicznemu za mądre i życzliwe towarzyszenie w licealnej edukacyjnej wędrówce, a Zuzanna Jóźwiak pożegnała kolegów i koleżanki z klas trzecich w imieniu młodszych uczniów. Ważną częścią uroczystości było uhonorowanie wpisem do Złotej Księgi Liceum wybitnej absolwentki –  Zuzanny Staniszewskiej  oraz wręczenie nagród trzecioklasistom wyróżniającym się w różnych obszarach pracy szkoły. To wydarzenie symbolicznie zakończyło bardzo ważny etap w życiu naszych uczniów.  Pamiętajmy jednak, że jest też początkiem ich nowej, pięknej drogi, na którą nasze Liceum przygotowało ich wzorowo.

Uroczystość przygotowali uczniowie klas I d i  II b, pod kierunkiem Pani Urszuli Matusiak i Pani Barbary Rostek- Nowackiej.
Fot. Marcin Michalski