Maj 10

Ósme miejsce w kraju w finale ogólnopolskiego Konkursu „Wybieram wybory” dla Piotra Mulińskiego ucznia klasy społeczno-prawnej.

Aby znaleźć się wśród elitarnej grupy 20. finalistów (w skali kraju startowało ponad 7000 osób), przybyłych 30 kwietnia do siedziby Państwowej Komisji Wyborczej na Wiejską 10 w Warszawie, napisał test na etapie szkolnym (zaliczało 90%), następnie najlepszą w województwie pracę – System proporcjonalny a system większościowy – wady i zalety. Ostatecznie, już w Warszawie, stanął do egzaminu ustnego przed komisją składającą się z sędziów Państwowej Komisji Wyborczej i wykazał się biegłością w interpretacji przepisów Kodeksu wyborczego.

Serdeczne gratulacje za zajęcie tak wysokiego miejsca w skutecznym i niełatwym starciu z materią prawniczą.