Maj 28

27 maja w II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie odbyło się spotkanie z Ludwiką i Henrykiem Wujec, działaczami opozycji demokratycznej w czasach PRL-u. Wydarzenie jest częścią XXXVI Dni Historii poświęconych 30. rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 r. Spotkanie było żywą lekcją historii naszego kraju od końca lat 60. do roku 1989. Młodzież miała wyjątkową okazję wysłuchania świadków historii, inicjatorów i uczestników najważniejszych wydarzeń związanych z powstaniem i działalnością opozycji w PRL-u. Goście udzielili odpowiedzi na pytania zadawane przez uczniów dotyczące marca 1968, grudnia 1970, protestu czerwca 1976, działalności KOR-u, powstania Solidarności, stanu wojennego i znaczenia roku 1989. Dali się poznać jako otwarci, zaangażowani, wrażliwi ludzie z pasją i miłośnicy wolności.