Cze 01

31 maja w Bibliotece Miejskiej zorganizowano sesję fotograficzną, która była zwieńczeniem wspólnego projektu czytelniczego Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej oraz II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie. Zdjęcia po obróbce graficznej będzie można oglądać w Bibliotece Miejskiej, a już dziś proponujemy wszystkim obejrzenie fotorelacji z przebiegu sesji zdjęciowej.

Projekt sleeveface służył przede wszystkim popularyzowaniu czytelnictwa, a przy tym był znakomitą okazją do wykazania się pomysłowością oraz zaangażowaniem w wyszukiwaniu odpowiednich książek do realizacji tego kreatywnego przedsięwzięcia. Akcja sleeveface czyli „ubrani w książkę” polega na robieniu zdjęć z zasłoniętą przez książkę częścią ciała, tak aby kompozycja sprawiała złudzenie, że książka i osoba tworzą spójną całość.

Serdecznie dziękujemy p. Radosławowi Wąsowi z Biblioteki Miejskiej za zaproszenie naszej szkoły do realizacji projektu oraz p. Jonaszowi Fryzowi za przeprowadzenie sesji zdjęciowej.