Cze 21

W środę 19 czerwca 2019 r. odbyło się zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili: pani Iwona Kaca – dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu starostwa powiatowego w Kutnie, pan Zbigniew Leitgeber oraz pani Anna Marciniak – Ladko – reprezentujący Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół II LO oraz pani Izabela Jóźwiak – przewodnicząca Rady Rodziców.

Po dokonaniu przez dyrektora Artura Ciurleja podsumowania całorocznej pracy szkoły, wręczono wyróżnienia i nagrody uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Doceniono także tych, którzy przez cały rok uczestniczyli w olimpiadach i konkursach, zaangażowali się w pracę artystyczną oraz działania promocyjne.

Nagrody specjalne ufundowane przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół II LO, za osiągnięcie wysokich wyników w olimpiadach i konkursach o zasięgu ogólnopolskim, otrzymali Piotr Muliński oraz Michał Olesiński.

W ramach krótkiej części artystycznej wystąpił kabaret IMPULS w składzie: Aneta Łuczyńska, Karina Pasikowska, Kamila Radecka, Dawid Głowienka, Adrian Koguciński, Bartłomiej Kopański oraz Adam Wyrzykowski, który zaprezentował parodię klasowej wywiadówki.

Mogliśmy także wysłuchać kilku utworów muzycznych przygotowanych przez szkolną grupę wokalną w składzie: Zuzanna Jóźwiak, Maja Kondras, Sylwia Lempke, Maria Nodzak, Karina Pasikowska, Sandra Błachowicz. Niewątpliwą atrakcją okazał się film stanowiący podsumowanie najważniejszych wydarzeń minionego roku, którego prezentacji towarzyszył występ wokalny Adriana Kogucińskiego – ucznia klasy Ia.

Uroczystość poprowadzili Weronika Andrzejczak i Mateusz Gmerek – uczniowie klasy Ia, która wraz z wychowawcą – mgr Marcinem Michalskim, była odpowiedzialna za przygotowanie całej akademii.

Życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji!!!

Tekst: Marcin Michalski

Foto: Marcin Michalski