Cze 10

Kilkudziesięciu uczniów Kasprowicza z klas I i II uczestniczyło w trzech etapach Ogólnopolskiego Konkursu „Apostoł”. Suma punktów z poszczególnych etapów uczniów naszego Liceum oraz uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjum należących do parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych na Dybowie pozwoliła zająć grupie Pallotyńskiej z Kutna wysokie 4 miejsce na 12 wspólnot uczestniczących w Konkursie.

W XXII edycji Konkursu Apostoła zakresem tematycznym były: Ewangelia według św. Łukasza, postać Sługi Bożego Carlo Acutisa, fragmenty katechizmu Youcat. Finał Konkursu, który odbył się 8 czerwca w Wyższym Seminarium Duchownym Księży Pallotynów w Ołtarzewie zgromadził 300 osób z całej Polski. Oprócz konkursu wiedzy religijnej, plastycznego uczniowie rywalizowali również w dyscyplinach sportowych.

Warto nadmienić, że podczas uroczystej Eucharystii trzynastu ministrantów z parafii pallotyńskich zostało wprowadzonych w posługę lektora przez ks. prowincjała Zenona Hansa.
Organizatorem konkursu jest Pallotyńskie Centrum Młodzieży „Apostoł”

Gratulujemy tym uczniom Kasprowicza, których wysokie wyniki na poszczególnych etapach konkursu przyczyniły się do tak wysokiego miejsca.

Możliwość komentowania jest wyłączona.