Wrz 24

Dokładnie osiemdziesiąt lat temu miała miejsce największa bitwa kampanii wrześniowej 1939r. – Bitwa nad Bzurą. Heroiczni bohaterowie września upamiętnieni zostali podczas uroczystych obchodów w dniu 22 września, w szczególnym miejscu – Parku Wiosny Ludów, gdzie znajduje się założone 50 lat temu, Muzeum Bitwy nad Bzurą.

Msza święta polowa, wystawienie posterunku honorowego, apel poległych, koncert pieśni patriotycznych przywołały przeszłość oraz stały się ważną i pouczającą lekcją historii. W imieniu Kasprowiczowskiej społeczności hołd bojownikom walki o wolność – żołnierzom września złożył dyrektor Artur Ciurlej  wraz z uczniami.