Paź 02

27 września nasza szkoła włączyła się do międzynarodowej akcji Greenpeace #StrajkdlaKlimatu. Swoje wsparcie dla ochrony klimatu wyraziliśmy poprzez ubranie się na  kolor niebieski. Nie zabrakło również plakatów z hasłami proekologicznymi, transparentów z  informacjami na temat zagrożeń dla klimatu oraz pamiątkowego zdjęcia. Musimy działać teraz, bo jeśli nie zatroszczymy się o swoją przyszłość sami, po prostu nie będziemy jej mieć. Zacznij działać już dziś! Co zrobić? To proste:

• segreguj śmieci,
  • nie pal w piecu śmieci (m.in. kolorowych gazet, opakowań, plastiku, tekstyliów etc.),
  • korzystaj z komunikacji miejskiej lub roweru zamiast samochodu,
  • bierz szybki prysznic zamiast długiej kąpieli,
  • oszczędzaj energię,
  • nie śmieć,
  • kupuj mądrze,
  • unikaj plastiku.
    Kryzys klimatyczny to największe wyzwanie naszych czasów. W piątek pokazaliśmy, że zależy nam na przyszłości nas wszystkich i całej planety.  Teraz czas wdrożyć w życie tych kilka zasad. Do dzieła!