Paź 02

30 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Jak co roku, również i nasi uczniowie naszej szkoły wsparli tę akcję. Niestety pogoda nie dopisała na tyle, by promować czytanie przy kutnowskiej fontannie, wobec czego skupiliśmy się na głośnym czytaniu w naszej kasprowiczowskiej społeczności.

Czytanie na głos stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię uczniów. Na terenie powiatu kutnowskiego organizatorami akcji są Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Łodzi Filia w Kutnie, która jest koordynatorem działań oraz nauczyciele bibliotekarze z bibliotek szkolnych. Cele akcji jest popularyzacja czytania w szkole i lokalnym środowisku, promocja książki i bibliotek oraz popularyzacja Dnia Głośnego Czytania. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku.