Paź 24

Jesienny rajd górski uczniów II LO im. Jana Kasprowicza odbył się w dniach 15 – 18 października 2019. Rajdowa grupa pod opieką Anny Ambroziak i Marcina Michalskiego wyruszyła ze Szklarskiej Poręby na wędrówkę głównym szlakiem karkonoskim.

Trasa wiodła przez Wodospad Kamieńczyka, Halę Szrenicką, Śnieżne Kotły, Przełęcz Karkonoską, nad kotłem Wielkiego Stawu, na szczyt Śnieżki, a następnie do schroniska Samotnia i przez Pielgrzymy do Karpacza. Turystom towarzyszyła zmienna aura – słońce, deszcz, wiatr i niezmiennie dobre humory. Warto przypomnieć, że tradycje uprawiania turystyki trwają w Kasprowiczu niemal od początku istnienia szkoły. Przez ponad trzydzieści lat obozy i wycieczki prowadził profesor Czesław Widelski. Jesienne i wiosenne rajdy górskie  od blisko trzydziestu lat przyciągają kolejnych zapaleńców wędrówek. Ich organizatorką i długoletnią przewodniczką jest Dorota Dobiecka – Stańska. A tymczasem uczestnicy czekają już na kolejny, wiosenny wyjazd.