Paź 30

24 i 25 października, klasy humanistyczne wzięły udział w spotkaniu z Panią mecenas Natalią Sikorską. Odbyło się ono w ramach 7. Tygodnia Konstytucyjnego, organizowanego przez Stowarzyszenie im. Profesora Zbigniewa Hołdy. Na warsztatach uczniowie poznali pojęcia hejtu i mowy nienawiści, nauczyli się je rozróżniać oraz dyskutowali na temat wolności słowa w Internecie. Uczestnicy obejrzeli również prezentację dotyczącą między innymi prawnych konsekwencji hejtu, a także w grupach przyjrzeli się negatywnym komentarzom z portali społecznościowych. Po zakończeniu głównej części spotkania, każdy uczeń miał możliwość zadawania pytań gościowi, na temat pracy prawnika.