Lis 12

W czwartek, 31 października, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbył się etap powiatowy Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS.

Do konkursu przystąpiły trzy silne dwuosobowe drużyny z naszej szkoły, wyłonione w szkolnych eliminacjach:

1. Damian Grabarczyk i Mateusz Rogoziński z klasy 1ag
  2. Julia Winnicka i Michał Olesiński z klasy 2a
  3. Marcelina Winnicka z klasy 1a i Patrycja Generowicz z klasy 2a

Celem Olimpiady jest poszerzenie wiedzy młodzieży na temat zapobiegania zakażeniom HIV, chorobom przenoszonym drogą płciową oraz kształtowanie pozytywnych postaw wobec ludzi żyjących z HIV i chorych na AIDS. Uczestnicy pracowali w zespołach dwuosobowych. Kolejnym etapem olimpiady będzie etap wojewódzki, do którego zostaną zakwalifikowane zespoły z najwyższą punktacją. Czekamy na wyniki!