Lis 18

W dniach 8 – 15 listopada w naszym liceum odbyła się kolejna 36. edycja Dni Historii. 8 listopada o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy hymn państwowy, włączając się do akcji „Szkoła do hymnu”.

12 listopada w KDK odbyła się projekcja filmu „Legiony” w reż. Dariusza Gajewskiego. Poprzez pryzmat losów wojennych młodych ludzi obraz I wojny światowej stał się bardziej sugestywny i bliższy.

14 listopada uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez edukatorów Biura Edukacji Narodowej IPN w Łodzi. Zainicjowały one projekt „Zostań odkrywcą miejsc pamięci narodowej !”, którym będzie kierował dyr. Artur Ciurlej.

15 listopada miały miejsce dwa wydarzenia. Klasy pierwsze wysłuchały wykładu dr. Jacka Saramonowicza „Kutno w początkach II RP”, poznając realia życia mieszkańców Kutna w okresie międzywojennym.

Tydzień Historii zamknął porywający koncert „Dzisiaj miałem piękny sen” przygotowany z inicjatywy profesor Doroty Dobieckiej – Stańskiej. Swoje nieszablonowe interpretacje utworów muzycznych przedstawili nasi utalentowani wokaliści: Agata Daniel, Maria Nodzak, Sylwia Kogucińska, Adrian Koguciński i Maja Kondras, jednocześnie autorka scenariusza i choreografii. Dopełnieniem koncertu był piękny solowy taniec Natalii Barańskiej i prezentacje multimedialne przygotowane przez profesora Marcina Michalskiego.

Dniom Historii towarzyszyła wystawa „Bo za naszą Polskę poszli w bój”. Działania zakończą już grudniowe wycieczki historyczne klas pierwszych i trzecich do Muzeum Niepodległości, Muzeum Narodowego i Zamku Królewskiego w Warszawie.

Dni Historii przygotował zespół nauczycieli historii.