Gru 17

Społeczność naszego Liceum co roku świętuje rocznicę urodzin Jana Kasprowicza. Święto szkoły łączy się z uroczystością ślubowania klas pierwszych. Tegoroczna uroczystość, która odbyła się 13 grudnia, miała szczególny wymiar, gdyż Kasprowiczowskie grono powiększyło się o uczniów ośmiu klas pierwszych. Salę widowiskową Kutnowskiego Domu Kultury wypełnili uczniowie, ich rodzice, zaproszeni goście i nauczyciele. Pan dyrektor Artur Ciurlej przypomniał, czym żyła szkoła w roku jubileuszu 65 –lecia istnienia. Paulina Dzierżawska i Julian Kozanecki przypomnieli sylwetkę patrona.Następnie uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie i odśpiewali hymn szkoły.Zaproszeni goście życzyli pierwszoklasistom wielu sukcesów. Zwieńczeniem uroczystości był program ,,Świecie nasz. Najpiękniejsze piosenki Marka Grechuty” przygotowany przez utalentowanych wokalistów pod opieką Anny Ambroziak i Marcina Michalskiego (oprawa multimedialna). Śpiewali: Agata Daniel, Sylwia Kogucińska, Maja Kondras, Zuzanna Jóźwiak, Maria Nodzak, Klaudia Niewiadomska i Adrian Koguciński. Nad obrazem i dźwiękiem czuwali Klaudia Fiszer i Mateusz Ozdowski. Uroczystość prowadzili Karina Pasikowska i Paweł Cegiełka.