Gru 19

12 grudnia uczniowie klas III B i III D uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Warszawy. Zwiedzili Muzeum  X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej (oddział Muzeum Niepodległości w Warszawie) – jedno z najważniejszych miejsc martyrologii polskiej z epoki zaborów, a następnie udali się do Muzeum Narodowego  na kolejną lekcję, dotyczącą malarstwa polskiego XIX wieku oraz przełomu XIX i XX wieku. Artystyczna różnorodność, wielość przenikających się kierunków, a nade wszystko interpretacje dzieł najważniejszych artystów epoki, wzbogacone o konteksty literackie, złożyły się na wyjątkową i niebanalną lekcję muzealną.