Sty 04

W grudniowy, przedświąteczny wieczór mieliśmy przyjemność uczestniczyć w ważnym dla naszej szkoły wydarzeniu. Była nim promocja katalogu ,,Twórczość” Pani Haliny Kamińskiej wydanego przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie, współfinansowanego ze środków Prezydenta Miasta Kutno. Dla kutnowskiej (i nie tylko) społeczności Pani Halina Kamińska jest znaną artystką-malarką, a dla wielu pokoleń absolwentów Kasprowicza pozostanie zawsze ukochaną Panią Profesor, odkrywczynią talentów, entuzjastką młodych twórców i inspiratorką, a nade wszystko łagodną i ciepłą nauczycielką. Pełne barwnych wspomnień i artystycznych wędrówek spotkanie z artystką poprowadziła Pani Barbara Rostek – Nowacka. O klimat wieczoru zadbali także uczniowie Kasprowicza recytując i śpiewając poetyckie strofy nawiązujące do twórczości Pani Haliny.
Warto przypomnieć, że w czerwcu 2019 roku, w ramach obchodów jubileuszu 65 – lecia Liceum miała miejsce wystawa dorobku artystycznego Pani Haliny Kamińskiej.