1. Aktualności
 2. O szkole
 3. Historia
 4. Osiągnięcia
 5. Rekrutacja
 6. C@sper
 7. Wolontariat
 8. Kontakt

Lut 07

Już po raz jedenasty w Kasprowiczu odbył się coroczny Przegląd Działań Twórczych „Harenda”. W tegorocznej uroczystości udział wzięli uczniowie szkół podstawowych powiatu kutnowskiego i II Liceum w Kutnie. Konkurs przygotowany został w tematyce walentynkowej, pod hasłem „Kasprowicz in love”.

Zarówno uczestnikom ze szkół podstawowych, jak i Kasprowicza towarzyszyły niesamowite emocje. Ponadto, uczniowie szkól podstawowych podkreślali swoje zaskoczenie atmosferą twórczej swobody, panującą w II LO.

Tegoroczny Przegląd obfitował różnorodnością prezentowanych talentów. Widownia miała okazję obserwować popisy wokalne, recytatorskie, a nawet pokazy taneczne i gimnastyczne. Warto wspomnieć, że na tegorocznym przeglądzie swój debiut odnotowała kasprowiczowska grupa kabaretowa o nietypowej nazwie: MIRZG. Główną rolę w przygotowanym przez nich kabarecie, odegrał Jan Zaborowski – uczeń pierwszej klasy o profilu humanistycznym. Niewątpliwe największym wyzwaniem dla niego była rola kobieca (Elżbiety Jaworowicz), w której poradził sobie znakomicie.

Uczestnicy Harendy 2020 pokazali wiele ciekawych talentów, a ich występy na długo pozostaną w pamięci uczniów naszej szkoły. Nie były to jednak jedyne atrakcje tego dnia.

W przerwie, podczas obrad jury, gościom czas umilili absolwenci naszej szkoły. Na początku zagrał Artur Mikulski, a zaraz po nim gość specjalny, Dominika Staniszewska (KDK Kutno), poprowadziła warsztaty teatralne. Uczniowie biorący w nich udział po raz kolejny dowiedli, że ludzka wyobraźnia nie ma granic.

Miło nam ogłosić, że tegorocznymi zwycięzcami XI Harendy są:

 • Maja Augustynowicz- piosenka (SP2)
 • Marta Chernyshova – piosenka (SP2)
 • Kinga Rosik-piosenka (SP5)
 • Natalia Lewkowicz i Maciej Wojtunik – taniec latyno – amerykański (II LO)
 • Magdalena Kaczmarek – recytacja (SP w Nowem)
 • Aleksander Klembalski -piosenka (SP 9)
 • Marta Ryczkowska – piosenka (SP 6)
 • Anna Simchuk – piosenka (SP w Strzegocinie)
 • Sylwia Kogucińska – piosenka (II LO)
 • Alicja Sadowska – utwór wokalno-instrumentalny (II LO)
 • Jakub Sobczyk – piosenka (II LO)

Organizatorzy serdecznie gratulują nagrodzonym.

Mamy również nadzieje, że spotkamy się za rok na XII Harendzie, w Kasprowiczu.

Do zobaczenia!

tekst: Paulina Dzierżawska  

Zostaw komentarz

Twój komentarz pojawi się tu po akceptacji moderatora.

preload preload preload

Ten serwis używa cookies -(brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to) Based on PageLines
Created & Copyright by Adam Brzęcki All rights reserved, anytime.