Mar 04

27 lutego klasy 3b i 3d miały przyjemność uczestniczyć w zajęciach na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Studia na Wydziale i ścieżkę kształcenia przybliżył nam prof. UŁ dr hab. Maciej Muliński. Następnie wcieliliśmy się w role sędziów i radców prawnych, by przeprowadzić, przygotowaną wcześniej, symulację rozprawy cywilnej. Moc wrażeń nie przysłoniła nam jednak kolejnego punktu wycieczki, jakim był pałac Izraela Poznańskiego. Efektowne wnętrza budynku, jak i ciekawa historia rodziny Poznańskich zaspokoiła humanistyczne umysły. Fani kinematografii również mogli czuć się usatysfakcjonowani, gdyż widzieli miejsca, w których kręcone były sceny z filmu Andrzeja Wajdy „Ziemia obiecana”. Wycieczka ta z pewnością skłoniła uczestników do refleksji zarówno na temat przeszłości, jak i przyszłości.

Opiekunowie wycieczki: Dorota Dobiecka – Stańska, Danuta Kubiak, Barbara Rostek – Nowacka.

Zobacz film