Mar 01

W piątek i sobotę w naszej szkole odbywał się biwak 7 drużyny harcerskiej „Kremenaros”. Jest to drużyna szczególnie bliska sercu profesora Marcina Michalskiego, który założył ją 14 lat temu. Warto podkreślić również, że w kadrze tej drużyny znajduje się dwoje naszych uczniów: druhna Ola Adamowska (Iag) i druh Adam Szychowski (Ic).

Biwak ten był wyjątkową chwilą zarówno dla druha Marcina, jak i dla druhny Oli. Bowiem w nocy nastąpiło uroczyste przekazanie 7 drużyny harcerskiej „Kremenaros”. W obecności wszystkich poprzednich drużynowych oraz wyjątkowych gości: druhny Marioli Baranowskiej i druha Andrzeja Żurawicza, druhna Aleksandra Wybrańska przekazała granatowy sznur drużynowej naszej uczennicy druhnie Aleksandrze Adamowskiej. W ten sposób historia Kremenaros zatoczyła krąg. Miło nam, że na pewien przynajmniej czas losy drużyny związane są z naszą szkołą.