Mar 26

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu Pani Czesławy Politańskiej, wieloletniej nauczycielki naszego Liceum, polonistki, poetki, autorki słów hymnu Kasprowicza. Zapisała się ona złotymi zgłoskami w historii szkoły i miasta.

Warto przypomnieć, że w 2016 roku Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie podjęło się publikacji poezji Czesławy Politańskiej. Tom do druku przygotował nasz absolwent Jarosław Domagała, który wraz z Joanną Domagałą, Andrzejem Sodulskim i Maciejem Klimarczykiem nagrał płytę z własnymi kompozycjami do wierszy Poetki. W bibliotece szkolnej dostępna jest zarówno płyta, jak i tomik poezji Pani Profesor.

Oto dał mi los siedem cudów świata
moimi żyłami
płynie wiara która jest wierna
nadzieja