Kwi 25

„24 kwietnia, tak jak co roku, uroczyście pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów” –
w ten sposób pewnie rozpoczęłaby się informacja o tak ważnym w życiu absolwentów wydarzeniu, jakim jest wejście w kolejny etap życia. Niestety, w związku z panującą pandemią koronawirusa, nie jest to możliwe. Jednak nauka w liceum dla trzecioklasistów dobiegła końca. Nadszedł więc czas na podsumowanie. Uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, posiadają wyjątkowe talenty i pasje, zasłużyli na szczególne uznanie, czyli zostali wyróżnieni wpisami do Złotej Księgi Liceum. Są to: Paweł Cegiełka, Gabriela Czubalska, Paulina Dzierżawska, Sylwia Kogucińska oraz Maja Kondras.

Nagrodzeni zostali również uczniowie odznaczający się wysoką średnią ocen i wzorową postawą uczniowską. Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali:  Paweł Cegiełka, Aneta Łuczyńska, Kamila Radecka – uczniowie klasy IIIa, Gabriela Czubalska, Katarzyna Poznańska – klasa IIIb oraz Paulina Dzierżawska, Sylwia Kogucińska i Maja Kondras – klasa IIId.

Pamiętano również o absolwentach zajmujacych wysokie miejsca w olimpiadach i konkursach. Wśród nich znaleźli się Paweł Cegiełka, Gabriela Czubalska, Bartłomiej Zimny, Zuzanna Jóźwiak i Paulina Dzierżawska.

Na szczególne wyróżnienie zasługują także osoby, których kreatywność, a przede wszystkim talenty wokalne i aktorskie przyczyniły się do realizacji niezwykłych projektów: spektakli teatralnych, wieczorów poetyckich, koncertów, kabaretów. Są to:  Maja Kondras, Agata Daniel, Sylwia Kogucińska, Zuzanna Jóźwiak, Paulina Dzierżawska, Paweł Cegiełka,  Bartłomiej Zimny, Karina Pasikowska, Julian Kozanecki, Aneta Łuczyńska, Adam Wyrzykowski, Wiktoria Kubicka, Wiktoria Kapica, Kacper Idzikowski, Katarzyna Lisiak, Kasandra Woźniak, Agnieszka Rojek i Jakub Żurek.

Nasi absolwenci pełnili także ważne funkcje w Samorządzie Uczniowskim, uczestniczyli w licznych przedsięwzięciach na rzecz szkoły i promowali szkołę. Wśród nagrodzonych za zaangażowanie na rzecz szkoły znaleźli się: Zuzanna Jóźwiak, Bartłomiej Zimny, Mateusz Ozdowski, Paweł Cegiełka, Karina Pasikowska, Adam Wyrzykowski, Aneta Łuczyńska, Wiktoria Kapica, Paulina Dzierżawska, Zuzanna Gajdecka, Kacper Idzikowski,  Michał Kanigowski, Klaudia Fiszer, Weronika Kaczmarek.

Wśród nagrodzonych sportowców godnie reprezentujacych szkołę w zawodach sportowych znajdują się: Marta Budner, Zuzanna  Cybulska, Kamila Radecka, Weronika Kaczmarek, Karina Pasikowska, Aneta Łuczyńska, Patrycja Iwaniak, Klaudia Fiszer, Wiktoria Kapica (zawody strzeleckie), Wiktoria Czubińska, Aleksandra Lewandowska, Klaudia Kostecka, Sylwia Lempke (zawody strzeleckie), Katarzyna Poznańska, Artur Lewandowski, Kacper Gruchot, Bartłomiej Zimny, Wiktoria Kubicka, Paulina Dzierżawska, Sylwia Kogucińska

Tegorocznym absolwentom życzymy wytrwałości w dążeniu do realizacji marzeń i życiowych celów, powodzenia na egzaminie maturalnym.

Nie mogliśmy spotkać się wszyscy razem na uroczystej gali i złożyć osobiście życzeń maturzystom. Został więc przygotowany dla nich mały upominek. Mamy nadzieję, że dzięki niemu będą często wracać  we wspomnieniach do czasów spędzonych w Kasprowiczu.