Maj 11

Piotr Muliński i Mikołaj Szymczak, uczniowie klasy II społeczno – prawnej, po eliminacjach okręgowych, w których uzyskali bardzo wysokie wyniki, zakwalifikowali się do ogólnopolskiego finału V Olimpiady Wiedzy Historycznej, organizowanej przez Stowarzyszenie COPTIOSH. W związku z obecną sytuacją w kraju zawody finałowe, przewidywane na 7 kwietnia, zostały odwołane, a uczniom zakwalifikowanym do eliminacji centralnych przyznano tytuły finalistów. Warto nadmienić, że Piotr jest już ubiegłorocznym laureatem tej olimpiady, a po eliminacjach okręgowych uzyskał 3. wynik w kraju.

Piotr i Mikołaj wraz z otrzymaniem tytułów finalistów uzyskali prawo studiowania na wielu kierunkach  na kilkunastu uczelniach, m.in. na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Śląskim, Uniwersytecie Szczecińskim, Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Podziwiamy pasję młodych historyków i gratulujemy ogromnego sukcesu.

Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawowała Renata Saramonowicz.