Cze 04

Uwaga tegoroczni maturzyści!

Proszę o bardzo uważne zapoznanie się z poniższymi wytycznymi dotyczącymi organizowania i przeprowadzania matur oraz zastosowanie się do nich w trakcie trwania poszczególnych egzaminów.

Zdający przychodzą do szkoły najpóźniej o godzinie 8.15 (w przypadku, gdy egzamin rozpoczyna się o godzinie 9.00) i 13.15 (w przypadku, gdy egzamin rozpoczyna się o godzinie 14.00).

Od momentu wejścia do szkoły do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej wszyscy zdający są zobowiązani do założenia maseczki/przyłbicy osłaniającej usta i nos.

Przed wejściem na teren szkoły, przy wyjściu ze szkoły oraz w wyznaczonych do tego miejscach, wszystkich zdających obowiązuje dezynfekcja rąk.

Podczas trwania egzaminów na terenie całej szkoły obowiązuje zachowanie co najmniej 1,5 m dystansu społecznego.

Zdający po wejściu do szkoły i dokonaniu czynności dezynfekcyjnych, powinni na wywieszonych listach sprawdzić, w której sali zdają egzamin.

Wszystkie rzeczy osobiste (torebka, telefon, itp.) zdający pozostawiają w specjalnych opakowaniach w sali nr 21 pod opieką wyznaczonego pracownika szkoły.

Zdający przechodzą następnie pod klasę, w której zdają egzamin, z zachowaniem odpowiedniego dystansu społecznego.

Przed wejściem do sali egzaminacyjnej zdający musi okazać dowód tożsamości.

Podczas egzaminu zdający korzystają tylko z własnych przyborów wskazanych w komunikacie CKE. Każdy zdający powinien posiadać długopis lub pióro z czarnym tuszem lub atramentem.

Zdający mogą przynieść na egzamin własną wodę.

Po zakończeniu egzaminu zdający niezwłocznie powinni opuścić teren szkoły, z wyjątkiem osób, które oczekują na kolejny egzamin (osoby te kierują się do stołówki szkolnej, w której przebywają z zachowaniem środków ochrony indywidualnej i dystansu społecznego).

Poniżej zamieszczam także harmonogram tegorocznego egzaminu maturalnego.

Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 24 kwietnia 2020 r. w sprawie harmonogramu przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, egzaminu gimnazjalnego oraz egzaminu maturalnego w 2020 roku

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wystąpienia ewentualnych problemów, bardzo proszę o zgłaszanie tego faktu do sekretariatu szkoły pod numerami telefonów 24 355 74 30 lub 24 355 74 33.

Z serdecznym pozdrowieniem i życzeniami wspaniale zdanej matury
Artur Ciurlej
Dyrektor II LO im. J. Kasprowicza w Kutnie