Cze 27

Miniony rok szkolny nie należał do łatwych. W marcu pod wielkim znakiem zapytania stanęły konkursy, olimpiady, Festiwal Frankofonii, Kaspry, wszystkie nasze plany wyjazdów na uczelnie, do teatru, w góry i za granicę. Zdalne nauczanie stało się nowym wyzwaniem. Sprostaliśmy mu, a dziś przyszedł czas na podsumowania.

Najlepszą klasą w szkole zarówno pod względem nauki jak i frekwencji okazała się Ia, zaraz za nią uplasowała się klasa Ic.

Najwyższe wyniki w nauce uzyskali: Piotr Muliński (5,50) i Nina Nowacka (5,43).

Wysokie oceny i świadectwo z wyróżnieniem otrzymali również: Kinga Golisz (4,87), Hanna Kubiak (4,93), Justyna Pasikowska (4,80), Martyna Serek (5,20) – Ia, Aleksandra Adamowska (5,13), Wiktoria Lewandowska (5,00) – Iag, Bartosz Kaczmarek (4,87), Magdalena Krupińska (4,87) – I b, Zofia Chmielecka (4,88), Natalia Filipiak (5,20), Katarzyna Mieczkowska (5,07), Katarzyna Przybysz (5,06), Klaudia Wojdecka (4,81) – 1bg, KInga Andrzejczak (4,80), Zuzanna Jaciubek (4,80), Igor Jóźwiak (5,27), Jakub Osiński (5,27), Marcel Wójkowski (4,93) – Ic, Andrzej Brzostowicz (4,81) – Icg, Alicja Sadowska (4,79) – Id, Monika Dryńkowska (4,94), Jordan Krakowiak (4,88) – Idg, Patrycja Generowicz (4,78), Adrian Koguciński (5,00), Michał Olesiński (5,25), Julia Winnicka (5,22) – IIa, Wiktoria Michalak (4,80), Dawid Rosiak (4,80), Mikołaj Szymczak(5,00) – IIb i Natalia Rosińska (5,10) – IId.

Nagrodzeni zostali również finaliści olimpiad: Piotr Muliński (61 Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym i V Olimpiada Wiedzy Historycznej), Mikołaj Szymczak (V Olimpiada Wiedzy Historycznej) oraz Michał Olesiński (Ogólnopolska Olimpiada Teologiczna „Dumni z Ewangelii i z Polski”, a także laureat licznych konkursów: Wielkiego Testu z Historii „Kutno przez wieki”, XXXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Mój las”, II miejsce w „Powiatowym Teście Wiedzy o Powstaniu Styczniowym 1863-1864”, I miejsce w konkursie „Szalom (Asz) z Miasta Róż”, III miejsce w grze miejskiej „Tajemnicze Łodzkie” i inne). A także zwycięzcy konkursów: Katarzyna Przybysz i Bartosz Kaczmarek (ogólnopolski Konkurs Polska Piastowska), Jan Zaborowski (konkurs krasomówczy) i Karol Kozanecki (awans do etapu wojewódzkiego konkursu „Wybieram Wybory”).

Za nami nietypowy rok i różne od poprzednich zakończenie roku szkolnego. Sprawiły to okoliczności, maseczki na twarzach i brak uścisków. Jednak ciepłej atmosfery Kasprowicza nic nie zdoła zakłócić. Były świadectwa, nagrody, kwiaty i miłe słowa.

Przed nami zasłużone wakacje. Niech będą pełne słońca i przygód. Do zobaczenia we wrześniu ❤