Wrz 21

Dlaczego warto sadzić drzewa? Nasza młodzież zna odpowiedź na to pytanie! Oczyszczają powietrze, wodę i glebę, stoją na straży bioróżnorodności, a także, jak pokazała piątkowa akcja, pomagają w budowaniu relacji międzyludzkich.

Wspólne sadzenie drzew jest świetną formą integracji. Klasy Ia, IIag i IIId wzbogaciły teren wokół szkoły w kilkadziesiąt nowych sosen, dębów i buków. Już samo przebywanie w otoczeniu roślin wpływa na bardziej twórczy sposób myślenia i zdolność koncentracji. Zieleń działa uspokajająco oraz łagodzi stres. Drzewa wytwarzają substancje lotne, które pomagają w leczeniu chorób układu oddechowego. Olejki eteryczne i żywice wytwarzane np. przez sosny, poza silnym działaniem dezynfekcyjnym, obniżają ciśnienie krwi i wpływają uspokajająco. Dlatego spacery w otoczeniu drzew wokół naszej szkoły będą teraz nie tylko przyjemne, ale i zdrowe. Bardzo dziękujemy p. Katarzynie Pilarczyk z Nadleśnictwa Kutno za przekazane sadzonki.

Możliwość komentowania jest wyłączona.