Wrz 28

Historia regionalna – płockie historie

17 września klasa 2d pod opieką wychowawczyni pani Doroty Dobieckiej-Stańskiej oraz pani Grażyny Grobelskiej była na wycieczce w Płocku. Zwiedziliśmy Bazylikę Katedralną Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, spacerowaliśmy bulwarami nadwiślańskimi, poznaliśmy historię najstarszej polskiej szkoły tzw. małachowianki, a na koniec wysłuchaliśmy hejnału z wieży ratuszowej.

W drodze powrotnej spędziliśmy kilka godzin w gospodarstwie agroturystycznym Osiny. Piękny słoneczny dzień, ognisko, pieczone kiełbaski, śpiewy przy ukulele i spacery po lesie zaspokoiły nawet najwybredniejsze gusta uczestników wyjazdu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.