Wrz 30

Dzień Głośnego Czytania ma wieloletnią tradycję, w Polsce został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 r. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ustanowiony 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej autorki książek dla dzieci i młodzieży. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci oraz młodzież szkolna. Głośne czytanie to wspólna wędrówka po świecie książki, a czytanie rozbudza ciekawość świata i pomaga zrozumieć siebie i innych. Ponieważ lawinowo rośnie ilość informacji i wiedzy, dlatego ten kto nie czyta, nie nadąży za zmianami we współczesnym świecie. Czytając rozbudzamy naszą wyobraźnię i myśl twórczą.

W tym roku biblioteka szkolna przeprowadziła akcję głośnego czytania wyjątkowo w dniu 30 września. Akcja została przeprowadzona w plenerze na terenie szkoły II LO im.J Kasprowicza. Uczniowie klas II BG na 4-tej godzinie lekcyjnej głośno czytali fragmenty wybranej przez siebie literatury pięknej. W/w działanie promujące rozwój czytelnictwa cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Biblioteka szkolna na pewno w następnym roku weźmie udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania.

Opracowała Monika Miłkowska nauczyciel bibliotekarz.

Możliwość komentowania jest wyłączona.