Paź 07

W dniu 4 października odbyła się debata kandydatów na funkcję przewodniczącego i zastępcy przewodniczącego samorządu uczniowskiego na rok szkolny 2011/2012. Debata była uwieńczeniem kampanii wyborczej, która toczyła się już od 26 października. W tym roku o najważniejsze funkcje samorządowe ubiegali się uczniowie klas drugich. Klasę IIa reprezentowali: Jakub Kulesza i Anna Kozioł, klasę IIbPaulina Buczek i Paulina Magierka. Swoich kandydatów wystawiły również klasa IIc i IId. Były to odpowiednio: Aneta Sosnowska i Paulina Sujecka oraz Justyna Jaśkowiak i Aleksandra Nowowiejska. Trzeba przyznać, iż debata przedwyborcza dostarczyła wielu emocji. Pełniące funkcję gospodyń imprezy – Justyna Stanowska oraz Dagmara Dykiert z klasy IIIc, po przywitaniu grona pedagogicznego i przybyłych uczniów przekazały głos kandydatom, którzy mogli się przedstawić i krótko zaprezentować swój program wyborczy. Następnie każda z par musiała odpowiedzieć na dwa pytania zadawane przez prowadzących oraz miała możliwość zadania pytań swoim konkurentom. W dalszej kolejności uczestnicy debaty dostali się w krzyżowy ogień pytań od publiczności, które dotyczyły przede wszystkim programów wyborczych kandydatów. Pani Dyrektor Barbara Rostek-Nowacka skierowała natomiast pytanie o planowane działania, które mogłyby znacząco wpłynąć na rozwój intelektualny młodzieży. Po zakończeniu tegorocznej debaty wielu uczestników wprost przyznawało, iż rozwiała ona ich wątpliwości co do preferencji wyborczych.
Dzień później – 5 października odbyły się wybory, przygotowane przez komisję wyborczą w składzie: Justyna Stanowska (przewodnicząca), Dagmara Dykiert, Aleksandra Łapczyńska oraz Wiktor Rozpiórski. Wszyscy uczniowie na co dzień uczęszczają do klasy IIIc. W wyniku przeprowadzonego głosowania komisja ustaliła, iż nowym przewodniczącym samorządu szkolnego został Jakub Kulesza, a jego zastępcą Anna Kozioł. Warto zwrócić uwagę na bardzo wysoką frekwencję, która wyniosła 81%. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim, którzy oddali swój głos, dziękujemy za wzięcie udziału w głosowaniu.

Wybory 2011 - frekwencja
Osoby, które oddały głos: 81% (276 głosów)
Osoby, które nie głosowały: 19% (64 głosy)

Wybory 2011 - głosy ważne