Mar 30

Kasprowicz postanowił uczcić Międzynarodowy Dzień Teatru. We wtorek 27.03.2012 r. o godzinie 8.30 w Kutnowskim Domu Kultury, przy pełnej widowni, uczniowie wystawili sztukę „Moralność według Dulskiej” na podstawie dramatu Gabrieli Zapolskiej.
Kasprowiczowska inscenizacja daleka jest od stereotypowego odczytania sztuki. W niezwykle ciekawym i pełnym komizmu spektaklu uczniowie pokazali, że owa „dulszczyzna” – zakłamanie, fałsz, obłuda i moralność na pokaz głęboko tkwią nie tylko tytułowej postaci, która poraża swoją hipokryzją i ciasnotą umysłową.
Nietuzinkowi uczniowie świetnie wcieleni w sceniczne postaci, każą się przez chwilę zastanowić ile Dulskiej jest w każdym z nas.
Twórcy projektu jeszcze raz składają serdeczne podziękowania pracownikom KDK i Muzeum Regionalnego za pomoc i życzliwość.

Obsada:
Aniela Dulska: Natalia Stępczyńska